Start
sobota, 09 grudzień 2023
Ustalenie terminu przyjęcia PDF Drukuj E-mail

Ustalenie terminu przyjęcia


Punkt rejestracji jest miejscem, w którym dochodzi do pierwszego s p o t k a n i a  p a c j e n t a  z pracownikiem Centrum.
W punkcie rejestracji, poza możliwością zapisania się do psychoterapeuty, psychologa, specjalisty terapii uzależnień, instruktora terapii uzależnień,  pracownika socjalnego, lekarza, pacjent powinien uzyskać kompletną informację dotyczącą:
- świadczeń dostępnych w placówce,
- czasu oczekiwania,
- form i terminów zapisu na wizytę,
- wymaganych dokumentów potrzebnych do przyjęcia,
- miejsca wykonania zleconych przez lekarza badań diagnostycznych (USG, RTG, badań laboratoryjnych lub innych),
- zasad udostępniania dokumentacji medycznej,
- organizacji pracy przychodni.
Aby zarejestrować się w Centrum pacjent może zgłosić się do rejestracji:
- osobiście,
- telefonicznie,
- za pośrednictwem osoby trzeciej,

Informujemy, że ustalenie terminu wizyty przez osobę trzecią  (np. żona ustala wizytę dla męża, matka dla syna) jest jedynie rezerwacją terminu wizyty. Osoba, dla której ten termin został ustalony powinna niezwłocznie (tj. najpóźniej następnego dnia po ustaleniu terminu), przedzwonić do placówki lub zgłosić się osobiście, w celu potwierdzenia terminu wizyty. Jeśli to nie nastąpi, rezerwacja zostanie odwołana około 19-tej następnego dnia po jej ustaleniu.

Przykład 1: żona dzwoniła w środę, żeby ustalić termin mężowi. Ustalono termin wizyty za tydzień. Mąż przedzwonił w czwartek, żeby potwierdzić, że zgłosi się na ten termin. Rezerwacja została przyjęta i termin jest aktualny.

Przykład 2: mąż zadzwonił w piątek, żeby ustalić termin dla żony. Ustalono wizytę za tydzień. Żona nie przedzwoniła jednak ani w piątek, ani w poniedziałek, żeby potwierdzić termin wizyty. Rezerwacja przestała być aktualna w poniedziałek o 19-tej.

 Informujemy jednocześnie, że nie jesteśmy placówką, która przyjmuje w trybie nagłym (czyli w trybie niezbędnym dla ratowania życia ludzkiego). Obowiązuje więc czas oczekiwania na pierwszy termin wizyty. Jeśli termin oczekiwania na pierwszą wizytę jest dłuższy niż miesiąc, ustalana jest kolejka oczekujących.
 
Podstawa prawna: art. 20 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych z dnia 27 sierpnia 2004; Dz. U. 2004 nr 210, poz. 2135 z późn. zmianami.

Podczas rejestracji pacjent powinien otrzymać informację o dacie i godzinie wizyty oraz imię i nazwisko terapeuty do którego został zapisany.

W przypadku, gdy pacjent nie może stawić się w poradni lub - gdy zrezygnował ze świadczenia w Centrum jest obowiązany niezwłocznie powiadomić o tym placówkę.
W razie pogorszenia stanu zdrowia pacjenta, które może wskazywać na potrzebę wcześniejszego udzielenia świadczenia, pacjent jest zobowiązany poinformować o tym placówkę. Wówczas, ze względów medycznych, możemy odpowiednio skorygować termin udzielenia świadczenia

 

 

Top!            2010-2011 © Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień, ul. 3 Maja 33, 41-200 Sosnowiec, tel. (32) 266-24-34 Top!