Start
sobota, 09 grudzień 2023
Szkolenie-Jak zamienić potrzebę picia alkoholu na potrzebę kontaktów z innymi ludźmi PDF Drukuj E-mail

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień w Sosnowcu

Ul. 3 Maja 33  Tel.32 266 24 34

41-200 Sosnowiec

 

Zapraszamy Państwa na warsztat:

 

Jak zamienić potrzebę picia alkoholu na potrzebę kontaktów z innymi ludźmi?

 

Warsztat jest adresowany do osób zajmujących się pomocą psychologiczną, psychoterapią osób uzależnionych od alkoholu lub uzależnionych od alkoholu i innych środków psychoaktywnych (specjaliści, instruktorzy terapii uzależnień, psychoterapeuci lub ukończone studia wyższe z zakresu nauk humanistycznych lub medycznych).

 

Warsztat wykorzystuje teorię relacji z obiektem, szczególnie koncentrując się na ukazaniu problemu uzależnień jako procesu opartego na dynamice narcystycznej. Jako ramy teoretyczne przyjmowane są koncepcje M. Klain, M. Mahler, H. Kohuta, O. Kernberga i D. Winnicota. Warsztat obejmuje nie tylko zagadnienia teoretyczne, lecz rozwija umiejętności używania technik terapeutycznych, w tym praca z ciałem, psychodrama.

Wszystkich, którzy są zainteresowani wzbogaceniem swoich umiejętności praktycznych serdecznie zapraszamy. W ramach warsztatu odbywać się będą wykłady, ćwiczenia, analizy przypadków, pokazy video sesji znanych psychoterapeutów.

 

TERMIN: styczeń 2013

Miejsce: Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień w Sosnowcu, ul. 3 Maja 33

 

Ilość godzin zajęć: 12 godzin

Plan warsztatów:

1 dzień (19.11): godz. 10.00 – 18.00

2 dzień (20.11): godz. 09.00 – 13.00.

 

Koszt udziału: 260 zł

Przy zgłoszeniu więcej niż jednego uczestnika przez jednego płatnika, możliwa negocjacja cen.

 

Prowadzący:

Damian Zdrada – dyrektor Centrum, psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, ukończone czteroletnie studium psychoterapii w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej, prowadzi psychoterapię od 1996 roku. Pracuje w oparciu o założenia psychoterapii integratywnej.

Joanna Dudniczenko – pracownik Centrum, pedagog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, uczestniczy w czteroletnim studium psychoterapii w Śląskiej Szkole Psychoterapii, prowadzi psychoterapię od 2008 r. Pracuje w oparciu o założenia psychoterapii psychodynamicznej i psychodramę.

 

Zgłoszenia: poprzez przesyłanie wypełnionych formularzy rejestracyjnych na adres:

 

Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień w Sosnowcu – samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej, założony przez Radę Miasta Sosnowiec.. Składa się z poradni terapii uzależnienia od alkoholu, oddziału dziennego terapii uzależnienia od alkoholu, poradni terapii uzależnienia od substancji psychoaktywnych, poradni psychoprofilaktyki. Realizuje kontrakt z NFZ oraz gminne programy zdrowotne.

Szczegółowy plan warsztatu:

 

I dzień:

10.00 – 13.00 – wprowadzenie teoretyczne: psychopatologia w aspekcie teorii relacji z obiektem, rodzaje przeniesienia, dynamika zaburzeń charakterologicznych ze szczególnym uwzględnieniem charakteru narcystycznego, dynamika uzależnień, metody badania siły ego. Seminarium wzbogacone o prezentację multimedialną i opisy przypadków.

13.00  14.00 – przerwa obiadowa

14.00 – 18.00 – warsztat pracy: techniki używane podczas terapii pacjenta uzależnionego: interwencje wzmacniające ego, klaryfikacja, konfrontacja, interpretacja, praca z ciałem;

II dzień:

09.00 – 10.00 wprowadzenie teoretyczne: psychodrama jako metoda analizy relacji obiektualnych.

10.00 – 13.00 – warsztat pracy: elementy psychodramy w terapii uzależnień.

W ramach zajęć przewidziane są przerwy kawowe i obiadowa. Godzina zajęć to 50 min + 10 min. przerwy

 

Informacje praktyczne:

Dla osób przyjezdnych możliwy jest bezpłatny nocleg w ośrodku (trzeba wziąć śpiwór). Pomagamy znaleźć tanie miejsca hotelowe na terenie Sosnowca, nie zajmujemy się jednak rezerwacją.

W ramach warsztatu przewidziany jest poczęstunek kawowy. Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe. Na zakończenie warsztatu wydawane jest zaświadczenie.

CPILU znajduje się w samym centrum Sosnowca, 500 m od dworca kolejowego ( w budynku byłego szpitala nr 2).

Osoba odpowiedzialna za organizację: Damian Zdrada. Bezpośredni e-mail:

 

Informacje organizacyjne

  Dokady termin warsztatu zostanie podany we wrzesniu 2012 roku

 

Maksymalna ilość uczestników warsztatu – 16 osób. Minimalna – 6 osób.

 

.

Formularz do pobrania 

Top!            2010-2011 © Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień, ul. 3 Maja 33, 41-200 Sosnowiec, tel. (32) 266-24-34 Top!